Kampaň projektu MPSV - Pomoc existuje a není ostuda si o ni říct

12.10.2022 |

 

 

Pomoc existuje a není ostuda si o ni říct

 

Právě startuje osvětová kampaň projektu MPSV

Podpora sociálního bydlení s názvem

Mít domov

 

Kampaň informuje o tom, jak si v současné nelehké době udržet bydlení nebo jak jej získat.

 

Webová stránka www.mitdomov.cz,

 

která vznikla speciálně v rámci kampaně, funguje jako rozcestník. Nabízí nejen srozumitelný seznam možné pomoci a důležitých kontaktů, ale také informace o dávkách na bydlení, mimořádné okamžité pomoci nebo odkazy na praktické tipy.

Celou akci a stejnojmenný web provází pět hlavních témat:

Teplo, Bezpečí, Jistota, Zázemí a Bydlení.

 

Každé z nich představuje důležitou součást domova a také konkrétní problémy, se kterými se mohou lidé potýkat.

 

Kampaň upozorňuje mimo jiné i na problematiku dostupnosti bydlení v Česku, možnosti obecního bydlení, sociálního bydlení a zamýšlí se nad tím, jak situaci zlepšit. Prevence ztráty bydlení je totiž velmi důležitá, stejně jako nestydět se říct si o pomoc.

 

Webová stránka nabízí přehledné informace, jak se s konkrétním problémem nebo životní situací vypořádat. Modelově rozebírá a vysvětluje možnosti státních dávek a příspěvků (kdy, kde a jak o ně zažádat), formy pomoci, které lze získat od neziskových organizací a od dalších podpůrných služeb. Odkazuje také na důležité akce, které mohou lidem pomoci nastartovat nový a lepší život, například na Milostivé léto II nebo na vládní program Deštník proti drahotě.

 

Kampaň se zabývá i přidruženými tématy, jako jsou finanční gramotnost, řešení sporů s dodavateli energií nebo mezi nájemníky a pronajímateli či domácím násilím.

 

Součástí webu www.mitdomov.cz jsou i tipy, jak šetřit energie a neplýtvat jídlem, včetně odkazů na Úsporné kuchařky – tipy a triky, jak vyjít s potravinami, šetřit peněženku i planetu.

 

 

Více informací se dozvíte v oficiální tiskové zprávě MPSV zde.