září 2019

NOVÝ VÍCEÚČELOVÝ SÁL V KULTURNÍM DOMĚ

Během léta, kdy to bylo z pohledu provozu možné, se nám daří veliká změna v prostorách Kulturního domu. Balkón nad hlavním sálem se mění na víceúčelový sál, který je uzpůsoben ke slavnostním příležitostem i k běžnému provozu. Malé kino, jednání, vzdělávání, komorní koncerty a další aktivity se tedy od podzimu nebudou vzájemně rušit s děním v hlavním sále. Pro velké akce pak i tento prostor zůstane balkónem pro hlavní sál. Jan Růža, vedoucí Kulturního centra k tomu uvádí: „Kulturní dům dostává nový rozměr, menší sál je možné si pronajmout, podmínky najdete na webu kckamenice.cz. Těším se na další dnes projektované úpravy vnitřních prostor.“

PRO ŠKOLÁKY NOVÝ VSTUPNÍ PORTÁL A ODBORNÉ UČEBNY

S maximálním nasazením se nám o prázdninách podařila rekonstrukce sedmi odborných učeben včetně dodávky nejmodernějších učebních pomůcek. Akce byla podpořena další dotací z EU (IROP) ve výši 9,2 mil. korun. Jsem rád, že mám letos tu čest přivítat tři třídy prvňáčků v budově školy, která je svým zázemím chloubou Kamenice.

Nový vstupní portál Nový vstupní portál Nový vstupní portál Odborné učebny Odborné učebny Odborné učebny

NA BEZPEČNOSTI ZÁLEŽÍ

Oblíbené dětské hřiště v centru i nový skatepark od podzimu střeží kamery. Záleží nám na tom, aby na dětském hřišti v centru Kamenice i v nově vybudovaném skateparku byly ratolesti v bezpečí a kvalitní nákladné vybavení zůstalo neponičené. Proto jsme se rozhodli tato místa hlídat kamerovým systémem s dohledem Policie ČR. Případné prohřešky budou mít pro zúčastněné osobní následky. Věříme, že si dětské hřiště i skatepark budou děti s rodiči nadále užívat tak, jako o prázdninách maminka Martina Kosarová s dětmi, která nám řekla: „Do skateparku jsme s dětmi chodili často, je to cesta, jak je zvednout od počítače. Potkaly tu nové kamarády, jsme rádi za super zábavu pro omladinu.“ Ve skateparku se chystá akce 19. 9. 2019, sledujete Facebook a web obce.

Na bezpečnosti záleží Na bezpečnosti záleží Na bezpečnosti záleží Na bezpečnosti záleží

VÍCE PARKOVACÍCH MÍST NA RINGHOFFEROVĚ NÁMĚSTÍ

Máme dobrou zprávu pro řidiče v centru Kamenice. Cestu na úřad, k lékaři, do Kulturního centra nebo třeba na nákup vám z hlediska parkování usnadní přes 40 nových parkovacích míst, která do zimy vybudujeme podél pravé strany obecního úřadu a za  ním. Autobusy budou jezdit po dobu nezbytně nutnou k výstavbě po náměstí. Po té se vrátí zpět za úřad. Současně s touto realizací pracujeme na projektu rozšíření parkoviště před prodejnou Billa.

PROJEKT SPORTOVNÍHO AREÁLU

Zmizela nebezpečná tribuna z fotbalového hřiště. Montovaná tribuna pro cca 60 sedících by měla vyrůst do zimy. Současně tým sportovců a zástupců shodl na požadované funkční podobě nového sportoviště. Brzy předložíme veřejnosti k posouzení studii tohoto prostor

NA LÁDVÍ-KUKLÍKU PLÁNUJEME

Nenápadné a opomíjené pozemky, které obec vlastní na konci Ládví-Kuklíku, se proměňují jako ošklivé káčátko. Vzniká zde oddychová zóna. Již dnes můžete obdivovat malé jezírko. V říjnu osázíme novou zeleň. Je to plocha, která je v horní části rezervou pro výstavbu nové školky, až nastane ta potřeba. Nyní se stává přírodním parkem.

Na Ládví-Kuklíku plánujeme Na Ládví-Kuklíku plánujeme Na Ládví-Kuklíku plánujeme Na Ládví-Kuklíku plánujeme

PEČOVATELSKÝ DŮM A SLUŽBY PRO SENIORY

Kvalitní zázemí pro kamenické seniory je jednou z našich priorit, proto aktivně řešíme vytipování lokality pro stavbu domu s pečovatelskou službou a zázemí pro sociální služby. Sbíráme zkušenosti z okolních zařízení a spolupracujeme v našich plánech nejen s obdobným domem v Říčanech, ale konzultujeme i na krajské úrovni. Nechceme konkurovat zavedeným organizacím, které u nás pracují, chceme jim pomoci a případně jejich služby doplnit a rozšířit. Velmi by nám pomohl i váš názor na to, jaké sociální služby v Kamenici postrádáte. Stavte se u nás nebo nám napište na starosta@kamenice.cz. K dispozici je i Facebook Kamenice. Děkujeme.

KAMENICKÉ PODZIMNÍ SLAVNOSTI

Zvu vás na osobní setkání v sobotu 21. září. Je to již tradiční akce setkávání sousedů při dobrém jídle a zábavě pod otevřeným nebem, tentokrát v kulisách středověku. Budeme mít možnost se potkat, zhodnotit letošní léto a plánovat věci příští. Přijďte se pobavit s blízkými a přáteli.

Podzimní slavnosti Podzimní slavnosti Podzimní slavnosti

Foto: Barbora Boháčová, archiv obce Kamenice