prosinec 2019

ŠKOLÁCI MAJÍ NOVÉ ODBORNÉ UČEBNY

V Kamenické škole se dočkali modernizace starých učeben pro odborné předměty. Děti se tak nyní vzdělávají v moderně vybavených třídách pro výuku IT, chemie, biologie, jazyků, fyziky a pracovní výchovy. „Nové učebny na odborné předměty s interaktivním vybavením žáky moc baví a předměty jako chemie, přírodopis nebo třeba výpočetní technika se pro ně stávají názornější a zábavnější. Jsme za nové prostory moc rádi a těšíme se v nich na další kreativní výuku,“ kvituje ředitelka ZŠ Kamenice Pavlína Tolarová. Projet spolufinancovala Evropská unie prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

ZS 1 (1)ZS 1 (1)ZS 1 (2)

MONTOVANÁ TRIBUNA PRO FOTBAL HOTOVA. PLÁNY SE SPORTOVIŠTĚM

Kamenické sportoviště už má svou provizorní zastřešenou tribunu pro 66 diváků, kterou pak vystřídá velká multifunkční budova v rámci projektu nového sportoviště. Nad projektem se s jeho architektem Davidem Zámečníkem diskutovalo na akci v KD Kamenice 7. listopadu a z veřejné besedy vzešlo několik užitečných nápadů. Za zásadní považuji návrh na přesunutí parkoviště od sil-nice na Těptín na opačnou stranu k nové cestě ke kostelu. Brzy zveřejníme na webu a FB aktualizovanou podobu k vašim komentářům. Všechny jsou vítány.

Tribuna 1 (1)Tribuna 1 (2)Tribuna 1 (3)

STRAŠIDELNÝ HALLOWEEN VE SKATEPARKU

Happening se počátkem listopadu podle organizátora, lektora Lukáše Weilucha, podařil báječně. Sjeli se s prkny na kolečkách jezdci různých věkových kategorií a užívali si oblíbený skatepark v Kamenici. Po setmění dostalo místo s jezdci v maskách tu pravou strašidelnou atmosféru. Na místě byl také stánek s grilem, skvělým svařákem a jinými pochutinami. Kdo nechtěl jezdit v parku, mohl si zdarma zajezdit na dvou profi fingerboardových stolech, což využili hlavně ti nejmladší. Díky sponzorům bylo možné odměnit všechny jezdce bez ohledu na jejich jezdecké umění a už se prý všichni těší na další akce.

skate-halloween 1skate-halloween 2skate-halloween 3skate-halloween 4

PODZIMNÍ SETKÁNÍ NA KUKLÍKU

V komorní přátelské sestavě se i přes vrtochy počasí diskutovalo v sobotu 9. listopadu o plánech s přírodní plochou vedle nové výstavby na Ládví-Kuklíku. Osadní výbor pomohl připravit příjemné zázemí pro opékání buřtů a brambor, děti zabavilo dlabání dýní i pouštění draků. V nejbližších měsících dotvoříme vodní plochu, začneme s výsadbou stromů a usazením prvních laviček. Snad už letos se můžeme těšit na sáňkování v horní části pozemku.

Kuklik1 (1)Kuklik1 (2)Kuklik1 (3)

POZVÁNÍ NA ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A BENEFIČNÍ KONCERT Kromě srdečného pozvání na tradiční rozsvícení vánočního stromu s doprovodnými trhy a bohatým programem na Ringhofferově náměstí v první adventní neděli 1. prosince bych Vás rád pozval i na akci, kde svou účastí můžete pomáhat. V druhou adventní neděli 8. prosince ve 14 hod. přijďte do KD Kamenice na Benefiční koncert pro děti, které sem přivezeme z dětských domovů: Pyšely, Sázava a Žďár nad Sázavou. Díky vám se tak o Vánocích rozsvítí oči a splní některá tajná přání i dětem bez rodiny.

MOBILNÍ APLIKACE – „KAMENICE“

Pod letošní obecní vánoční stromek jsme připravili malé překvapení a tím je mobilní aplikace pro Android i iOS, která do vašeho chytrého mobilního telefonu přinese nejdůležitější informace z Kamenice. Chceme vám maximálně usnadnit přístup k těm základním informacím z obce, které mohou usnadnit váš život. Aplikaci budeme dále rozšiřovat i na základě vašich podnětů.

Děkuji za Vaši přízeň obecním akcím a projektům. Těším se na aktivní komunikaci a setkávání s Vámi i v příštím roce. S přáním krásných Vánoc a šťastného vstupu do příštího roku

Fotografie: Barbora Boháčová, archiv obce Kamenice