Zastupitelstvo obce Kamenice

1/3/ZOK/2023 Schválení zapisovatelky a ověřovatelů zápisu

za zapisovatele zasedání paní Kristýnu Čičatko

II. Zastupitelstvo obce Kamenice schvaluje

za ověřovatele zápisu Aloise Kačerovského a Michaelu Slámovou.

2/3/ZOK/2023 Schválení programu 3. Zastupitelstva obce Kamenice

program dnešního zastupitelstva.

3/3/ZOK/2023 Seznámení s rozpočtovým opatřením č.10/2022
I. Zastupitelstvo obce Kamenice bere na vědomí

rozpočtové opatření č.10/2022 schválené Radou obce Kamenice dne 31. 12. 2022

4/3/ZOK/2023 Rozpočtové opatření č.1/2023
I. Zastupitelstvo obce Kamenice schvaluje

rozpočtové opatření č.1/2023 v předloženém znění.

5/3/ZOK/2023 Odměňování zastupitelů
I. Zastupitelstvo obce Kamenice stanovuje

měsíční odměnu neuvolněnému místostarostovi ve výši 19688,- Kč, stanovené v příloze č. 1 nařízení vlády č. 318/2017 Sb., o výši odměn členů zastupitelstev územních samosprávných celků, s účinností od 25.1. 2023.

II. Zastupitelstvo obce Kamenice stanovuje

měsíční odměnu neuvolněným členům zastupitelstva ve výši 2188,- Kč, členům rady 8749,- Kč, předsedům všech výborů a  komisí 4376,- Kč, členům kontrolních a finančního výboru zastupitelstva ve výši 3645,- Kč, dle přílohy č. 1 nařízení vlády č. 318/2017 Sb., o výši odměn členů zastupitelstev územních samosprávných celků, s účinností od 25.1.2023.

III. Zastupitelstvo obce Kamenice stanovuje

v případě souběhu dvou a více funkcí u neuvolněného zastupitele odměnu tak, že jde o součet odměny zastupitele a odměny za výkon další funkce. Pokud by vznikl neuvolněnému zastupiteli nárok na odměnu za výkon více než dvou dalších funkcí, pro účely stanovení výše odměny se vezme součet odměny za výkon funkce zastupitele a té funkce, za níž by mu náležela odměna ve vyšší výši.

IV. Zastupitelstvo obce Kamenice schvaluje

pro uvolněné členy zastupitelstva elektronické stravenky na potraviny, v hodnotě 150,- Kč, za každý odpracovaný den, přičemž 50,- Kč z této hodnoty bude strháván srážkou ze mzdy.

V. Zastupitelstvo obce Kamenice schvaluje

pro uvolněné členy zastupitelstva benefitní kartu za každý odpracovaný měsíc 500,- Kč, vyplácený 1 krát ročně.

6/3/ZOK/2023 Příspěvek pro fyzické osoby, které nejsou členy zastupitelstva obce, za výkon funkce členů výborů, komisí a zvláštních orgánů obce
I. Zastupitelstvo obce Kamenice stanovuje
1.

částku na odměnu pro členy finančního a kontrolního výboru, kteří nejsou členy Zastupitelstva obce Kamenice ve výši 12.000,-Kč/rok.

2.

částku na odměnu pro předsedy osadních výborů, kteří nejsou členy Zastupitelstva obce Kamenice ve výši maximálně 6000,-Kč/rok.

3.

o výši odměny rozhodne Zastupitelstvo obce Kamenice na návrh starosty na posledním zasedání v daném kalendářním roce.

7/3/ZOK/2023 Obecně závazná vyhláška obce Kamenice č. 1/2023, kterou se stanovuje úhrada vodného a stočného ve dvousložkové formě
I. Zastupitelstvo obce Kamenice schvaluje

Obecně závaznou vyhlášku č. 1/2023, kterou se stanovuje úhrada vodného a stočného ve dvousložkové formě.

II. Zastupitelstvo obce Kamenice ukládá
1. Petře Novotné

zveřejnit obecně závaznou vyhlášku č.1/2023 na úřední desce.

Termín: 31.3.2023

8/3/ZOK/2023 Pravidla pro poskytování dotací na sportovní, kulturní a volnočasovou aktivitu spolků, sdružení, právnických a fyzických osob obce Kamenice.

II. Zastupitelstvo obce Kamenice ukládá
1. Drahomíře Žáčkové

předložit Radě obce Kamenice ke schválení Program na podporu sportovních, kulturních a volnočasových aktivit.

Termín: 28.2.2023

Kanceláři obce Kamenice zveřejnění dokumentu na webových stránkách obce Kamenice.

Termín: 28.2.2023

9/3/ZOK/2023 Procedurální hlasování - Vydání změny č. 6 ÚPO Kamenice
I. Zastupitelstvo obce Kamenice schvaluje

ukončení rozpravy v bodu č. 11 Vydání změny č. 6 ÚPO Kamenice po vyčerpání všech přihlášených do diskuse.

10/3/ZOK/2023 Procedurální hlasování - Vydání změny č. 6 ÚPO Kamenice
I. Zastupitelstvo obce Kamenice schvaluje

prodloužení zasedání po 22. hodině, do úplného projednání tohoto bodu.

11/3/ZOK/2023 Vydání změny č. 6 ÚPO Kamenice
I. Zastupitelstvo obce Kamenice bere na vědomí

návrh změny č. 6 ÚPO Kamenice – příloha č. 1 tohoto materiálu.

II. Zastupitelstvo obce Kamenice konstatuje

ad a) po předchozím ověření, že návrh změny č. 6 není v rozporu s politikou územního rozvoje ČR v platném znění, se Zásadami územního rozvoje Středočeského kraje v platném znění, se stanovisky dotčených orgánů nebo s výsledkem řešení rozporů a se stanoviskem Krajského úřadu – Středočeského kraje, coby nadřízeného orgánu územního plánování, jak je prokázáno v odůvodnění změny územního plánu,
ad b) že Krajský úřad Středočeského kraje nepožadoval posouzení vlivů na udržitelný rozvoj již v etapě obsahu změny;

III. Zastupitelstvo obce Kamenice rozhodlo

o námitkách tak, jak je uvedeno v příloze č. 2 tohoto materiálu;

IV. Zastupitelstvo obce Kamenice vydává

změnu č. 6 územního plánu obce Kamenice;

V. Zastupitelstvo obce Kamenice ukládá

pořizovateli zajistit splnění povinností uložených mu stavebním zákonem a správním řádem po vydání změny územního plánu (řádné zveřejnění opatření obecné povahy vč. úplného znění územního plánu po vydání změny, zápis do centrální evidence, předání dokumentace na příslušná místa, archivace, vyhotovení úplného znění územního plánu).