Sběr starých nepotřebných mobilů

19.4.2023

 

SBĚR STARÝCH A NEPOTŘEBNÝCH MOBILŮ

 

sběr mobilů

 

 

Máte doma nepotřebný mobil? Přineste ho na obecní úřad Kamenice, Ringhofferovo nám. 434, Kamenice, 257 44. Na podatelně je nainstalovaný zelený box, kam je možno odevzdat váš starý a nepotřebný mobilní telefon.

V dnešní době výměna mobilů probíhá poměrně rychle a řada mobilů končí ve směsném komunálním odpadu nebo v šuplíku doma. Projekt Remobil se zaměřuje na recyklaci starých a nepotřebných mobilních telefonů. Ve starých telefonech je řada materiálů, které lze využít. Jejich recyklací dochází k významné úspoře materiálu, vody a snížení produkce ekvivalentu CO². Oboje vzniká nebo se spotřebovává při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu mobilních telefonů. Mobilní telefony obsahují např. měď, nikl, olovo, antimon, ale také drahé kovy, ale i toxické kovy. Odbornou recyklací se tyto materiály odstraní, některé využijí a dochází k ochraně životního prostředí.

Projekt Remobil je neziskový a je financovaný z recyklačních poplatků, které spotřebitel platí při koupi nových elektrospotřebičů. Celý projekt má také charitativní účel. Za každý odevzdaný telefon putuje 10 Kč pro Jedličkův ústav a školy, demontáž telefonů umožňuje zaměstnat hendikepované osoby.

Každým vhozeným mobilem je možnost se zúčastnit soutěže o nový telefon v hodnotě 10 000 Kč. Do soutěže bude zařazen každý, kdo provede registrací na webových stránkách:

https://remobil.cz/soutez/