Orbis Trio (housle, violoncello, klavír)

Termín a čas: 14. dubna 2019 od 17:00 do 18:00

Orbis Trio (housle, violoncello, klavír)
  • Organizátor: Zámek Štiřín a společnost Regio Štiřín
  • Místo: Zámek Štiřín

V zámku Štiřín se koná již 25. ročník koncertního cyklu Sukův hudební Štiřín. Tentokrát se vám představí komorní soubor Orbis Trio. 

Orbis trio bylo založeno v roce 2008. Všichni jeho členové jsou laureáty mezinárodních soutěží a mají za sebou řadu zkušeností jak sólistických, tak i jako komorní hráči.

Petra Brabcová (housle)
Petr Malíšek (violoncello)
Stanislav Gallin (klavír)


Orbis trio se brzy zařadilo mezi nejúspěšnější komorní soubory nejen v České republice, ale i v evropském měřítku, když se během roku 2009 stalo laureátem čtyř mezinárodních soutěží a v roce 2010 bylo odbornou porotou zvoleno nositelem prestižní "Ceny Českého spolku pro komorní hudbu".

Velkou inspirací byly pro Orbis trio soukromé lekce u Josefa Suka. Své zkušenosti prohlubuje Orbis trio konzultacemi u dalších vynikajících umělců, jakými jsou Ivan Klánský (Guarneri trio), Václav Bernášek (Kociánovo kvarteto), Daniel Veis (Pražské trio) či Ivan Moravec.


Dnes již Orbis trio koncertuje v mnoha evropských zemích (Velká Británie, Německo, Belgie, Itálie, Slovensko). Je pravidelně zváno na významné mezinárodní festivaly (Pražské jaro, Mecklenburg-Vorpommern Festspiele, Festspiele Europäische Festwoche, Festival EuroArt Praha, Smetanovské dny, Chopinův festival, Val Tidone Festival, Sukův hudební Štiřín aj.), a také k vystoupením v komorních cyklech nejvýznamějších českých orchestrů - Česká Filharmonie, FOK a PKF Prague Philharmonia.

Pro Český rozhlas nahrálo Orbis trio řadu skladeb, především pak komplet klavírních trií A. Dvořáka a F. Škroupa. Pro Norddeutsche Rundfunk nahrálo Orbis trio skladby J. Haydna, A. Dvořáka a F. Mendelssohna-Bartholdyho.

Do příjemného jarního večera vám zazní skladby Beethovena a Dvořáka.

Vstupné: 300,- Kč

Informace a předprodej vstupenek v recepci hotelu Zámek Štiřín a v síti Ticketstream.

Akce v Kamenici a okolí

únor 2020
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
21
22
24
26
27
28
29

Kulturní centrum

Opravenej kulturák

více o akcích kulturního centra

www.kckamenice.cz 

Facebook

Facebook

sledujte život v obci na Facebooku

www.facebook.com/Kamenice